LOKALIZACJA

Bałoszyce to niewielka miejscowość na Mazurach Wschodnich, kojarzące się przede wszystkim z pałacem rodziny von Brünneck, w którym mieści się hotel i restauracja. Jednakże warunki klimatyczne tej części Polski, urodzajne gleby, czyste powietrze, a także ukształtowanie terenu pozwoliły nam rozszerzyć ofertę dla naszych gości.

AGROTURYSTYKA W BAŁOSZYCACH

Kilka metrów od Pałacu Bałoszyce usytuowany jest nasz mniejszy "hotelik", w którym znajduje się 7 przytulnych pokoi z przynależnymi do nich łazienkami. Centralnym miejscem obiektu jest duży salon urządzony w stylu myśliwskim, w którym można wypocząć na skórzanej sofie, urządzić biesiadę bądź po prostu zjeść posiłek przy zabytkowym dębowym stole. Do części dziennej przyległy jest aneks kuchenny, natomiast drzwi tarasowe prowadzą prosto do pałacowego parku. W wolnych chwilach przemierzając park goście mogą zrelaksować się przy śpiewie ptaków zamieszkujących korony drzew, bądź odpocząć w Czakramie Bieli, którego pozytywna energia działa kojąco na zmysły. W dalszej części posiadłości znajduje się również sad. Owoce można zrywać i jeść prosto z drzew. Truskawki, rabarbar i proso z naszego pola z kolei zachęcają swoim zapachem i smakiem. Uprawiane w 100% w sposób ekologiczny, posiadają Ekogwarancję, czyli Certyfikat Żywności Ekologicznej.

Co proponujemy w wolnym czasie?

Pałac Bałoszyce to miejsce urokliwe, dlatego proponujemy atrakcje na świeżym powietrzu, tym bardziej, że region należy do "zielonych płuc" Polski.

KONIE

W najbliższej odległości budynku znajduje się wybieg dla koni. Szczególnie zachęcamy naszych gości do przejażdżek bryczkami, z kolei zimą do udziału w kuligu, który niezmiennie jest źródłem radości dla dorosłych i dzieci.

GRZYBOBRANIE

Grzybobranie natomiast, niegdyś tradycja szlachecka, której literacki obraz nakreślił Adam Mickiewicz w Panu Tadeuszu, to współcześnie wspaniała forma rekreacji. Dlatego też bałoszyckie lasy są atrakcją dla spacerowiczów, grzybiarzy oraz gości lubiących spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Do rozległych zalesionych terenów można z łatwością dotrzeć piechotą oraz na rowerach, które udostępni Państwu obsługa pałacu.

POŁÓW RYB

Nieopodal stajni jest staw, przy którym zarówno profesjonaliści jak i amatorzy mogą zarzucić wędki. Co więcej złowione ryby, jeśli goście wyrażą takie życzenie, zostaną przyrządzone przez naszych kucharzy i podane dumnym wędkarzom w ramach posiłku.

CZAKRAM BIELI

W wolnych chwilach przemierzając park goście mogą zrelaksować się przy śpiewie ptaków zamieszkujących korony drzew, bądź odpocząć w Czakramie Bieli, którego pozytywna energia działa kojąco na zmysły. Zapraszamy do zakładki "Czakram Bieli", w której opisaliśmy niezwykłe działanie miejsca, prowadzone badania oraz historię związaną z poprzednimi właścicielami.

POSIŁKI

Szczególną wagę przykładamy do posiłków, aby były one nie tylko pyszne, ale również zdrowe i ekologiczne. Dlatego z dumą polecamy Państwu dania serwowane przez pałacową kuchnię. Do ich przygotowania staramy się wykorzystywać przede wszystkim warzywa i owoce pochodzące z naszych upraw. Niezwykłym uznaniem cieszą się słodkie dżemy i konfitury z truskawek i wiśni, chleb wieloziarnisty z chrupiącą skórką, marynowane warzywa, aromatyczna zupa dyniowa i witaminowe „bomby”, czyli soki ze świeżo wyciskanych warzyw i owoców.

SAD

W dalszej części posiadłości znajduje się również sad. Owoce można zrywać i jeść prosto z drzew, bowiem nie miały one styczności z żadnymi chemicznymi nawozami czy ulepszaczami. Truskawki z naszego pola z kolei zachęcają swoim zapachem i smakiem. Uprawiane w 100% w sposób ekologiczny, posiadają Ekogwarancję, czyli Certyfikat Żywności Ekologicznej.

Odpocznij razem z nami - sprawdź wolne terminy!