Pałac Bałoszyce położony jest na terenie Zielonych Płuc Polski, ulokowany na Mazurach Zachodnich

Oferuje on swoim gościom liczne atrakcje, jednak okolice hotelu dostarczają odwiedzającym wiele różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Pragniemy zatem polecić Państwu te miejsca, które cieszą się największym zainteresowaniem przybywających do nas turystów. Pojezierze Iławskie z pewnością sprosta wymaganiom zarówno pasjonatom historii i zwiedzania muzeów, jak również entuzjastom aktywności fizycznej. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami najbliższej okolicy Pałacu Bałoszyce.

Zmek w Kwidzynie

Muzeum znajdujące się w tym średniowiecznym zamku (oddalonym od Pałacu w Bałoszycach o 30km) zgromadziło imponujące eksponaty archeologiczne, zbiory etnograficzne i przyrodnicze. Element zamku, wieża sanitarno-obronna, gdanisko, jest połączony z główną częścią budowli najdłuższym na świecie gankiem wspartym na pięciu wysokich arkadach o wysokości kilkunastu metrów.

Zamek Gniew

Budowa zamku w Gniewie rozpoczęła się na przełomie XII i XIV wieku. Ta trzecia co do wielkości twierdza Krzyżacka na lewym brzegu Wisły (znajdująca się ok. 50km od Bałoszyc) przez stulecia była siedzibą polskich starostów. Współcześnie na zamku odbywają się turnieje rycerskie, pokazy kowalstwa artystycznego, festyny i inne imprezy organizowane w stylu średniowiecznym.

Spływy kajakowe

Kajakarstwo to fantastyczna forma aktywności fizycznej dla zwolenników sportów wodnych. Mazurskie rzeki mają do zaoferowania turystom wiele atrakcyjnych tras widokowych. Taka forma spędzenia wolnego czasu nie tylko pozwoli oderwać się od rutyny rzeczywistości, ale także będzie doskonałą przygodą dostępną nie tylko w okresie letnim.

Kanał Ostródzo-Elblądzki

Łódka „płynąca” po łące? Na Mazurach wszystko jest możliwe! Kanał Ostródzko – Elbląski to unikalny na skalę światową system wodny łączący zachodniomazurskie jeziora z Zalewem Wiślanym. Ten cud sztuki hydrotechnicznej polega na pokonywaniu 100-metrowej, prawie naturalnie występującej w tym regionie, różnicy poziomów wody przy pomocy zespołu 5 pochylni.

Miasto Iława

Miasto położone nad południowym krańcem jeziora Jeziorak jest ośrodkiem turystycznym, wypoczynkowym i paraolimpijskim. Na znajdującej się w jego granicach wyspie Wielkiej Żuławie znajdują się relikty satopruskiego grodu. W Iławie jest wiele miejsc i zabytków historycznych wzbudzających zainteresowanie turystów: wieża ciśnień, barokowe rzeźby, mury obronne, neogotycki pałacyk i wiele innych.

Zamek w Malborku

Obiekt jest najbardziej znaną siedzibą zakonu krzyżackiego w Polsce. Obecnie zamek jest siedzibą ośrodka muzealnego, będącego miejscem spotkań ludzi nauki i kultury, polityków i dziennikarzy, a przede wszystkim turystów. Odwiedzający mogą zwiedzić zamek a także wystawy: kolekcja średniowiecznych elementów architektonicznych, unikatowy w skali światowej zbiór artystycznych wyrobów z bursztynu, zestaw dawnej broni i uzbrojenia, kolekcja numizmatów.

Paintball

Rewelacyjna gra zespołowa dostarcza wielu emocji wszystkim dorosłym. Tego typu rozrywek rekreacyjnych można zażyć w Iławie znajdującej się zaledwie 20 min drogi od Pałacu w Bałoszycach.

Zamek Szymbork

Interesujący dla turystów w szczególności ze względu na swoją sławę filmową. Ruiny zamku w 1995 roku stały się polem bitwy z końca II wojny światowej, a to za sprawą Volkera Schlöndorffa, który kręcił w Szymbarku sceny do swojego filmu „Król Olch” z Johnem Malkovichem w roli głównej.

Stadniny koni

Pałac Bałoszyce oferuje przejażdżki bryczkami i kuligi. W pobliżu posiadłości znajdują się jednak stadniny koni, w których za niewielką opłatą można pobrać nauki jazdy konnej lub wybrać się na konną wycieczkę. Aktywność sportowa tego typu jest zbawienna dla zdrowia: pomaga korygować wady postawy, wzmacniać mięśnie grzbietu, brzucha i ud, poprawia krążenie, uspokaja, relaksuje i wycisza.

Jezioro Jasne

Malownicze jezioro położone obok wsi Siemiany. Zbiornik charakteryzuje się niezwykłą czystością i przeźroczystością wody. W czasie drugiej wojny światowej Niemcy korzystali z niej przy produkcji piwa. Krążą legendy o zatopionej na dnie bursztynowej komnacie zostawionej tutaj przez hitlerowców.